AkcijašiEto još jedna je radna akcija na „Zapadnom“ startu za nama, u sklopu pripreme za ovogodišnji FOK,  IO našeg kluba odlučio je promijeniti i poboljšati uvjete za lakši i sigurniji start.
Ovo je druga radna akcija održana ovim povodom i već je u planu i treća, naime prva RA je obuhvaćala čišćenje od raslinja na startu, obnovu vjetrulja nakon zime, punjenje i pregled KOKA-e  i podrezivanje nogu rampe kako bi se napravila korekcija nagiba s kojom je bila nezadovoljna većina pilota.Jučerašnja akcija je nastavak prošle i obuhvaćala je betoniranje podrezanih stopa rampe i njeno fiksiranje, te preslagivanje „saća“ uz rampu, a onda i ugradnju novih saća na zapadnoj strani starta kako bi se izbjeglo zapinjanje stabilizatora i omogućilo lakša i sigurnija...

startanja, a i izbjeglo oštećivanje krila koje su nažalost neki piloti imali.
Nastavak akcije je predviđen za dva tjedna  01.04., a do tada će IO našeg kluba pronaći načina za pribave materijala potrebnog za proširenje rampe. Postojeću rampu Ivesmo zamislili proširiti zapadno 5m i istočno 3m i na taj način zatvoriti cijeli doljni prostor starta,  kako se piloti ne bi izlagali zaletu pored rampe i time se izbjegli neugodni startovi koji mogu uzrokovati ozljede.
Pozivam sve koji mogu pomoći u pribavljanju materijala da se uključe u akciju, potrebujemo „fosne“ dužine 4m i građevinske cijevi  (za izgradnju skele) koje koristimo kao nosivu konstrukciju.

 

1Jučerašnjoj akciji je nazočilo osam akcijaša (Mihaela, Josipa (Mihaelina seka), Joe, Mirda, Mići, Zlatko, Ive i Edo) u dobrom raspoloženju i vrijednih ruku, dovukli smo cement i šoder do starta te zamiješali beton i zabetonirali stope.
Za to vrijeme su Mihaela, Josipa i Mići popravljali sače uz rampu, a onda smo se bacili na ugradnju novih saća na zapadnom djelu starta, jedna po jedna se je ugrađivala, prvo smo ih svi malo nosili, osim Joa koji je slomio rebro, no on ih je ugrađivao, a onda smo se svi više manje bacili na ugradnju,  Joe i ja smo slagali saće, Zlatko je sugerirao i s Ivom dobavljao materijal za ravnanje terena ispod saća, cure su grabljama ravnale, Mići i Mirda su nosili saće, pa moram istaknuti i Mihaelu koja ih je nosila, sve u svemu malo po malo naš trud se pretvarao u rješenje i proširenje zapadnog dijela starta, zadovoljni  postignuti sišli smo oko 1h iza podne u Belu na piče, a onda druženje uz roštilj nastavili kod Joeta .

Šala i pošalica nije nedostajalo, a i gemišta dok se čekalo carsko meso s roštilja, Ive nas je zabavljao svojim doživljajima iz zraka, a Zlatko uz stalno zadirkivanje JoeaZavršni radovi kako je loše ugrađivao sače, dodao je jednu opasku koja je zvučala ovako (nadam se da sam je dobro citirao): „...bolje da nije radio ništa, nego što je to radio...“
No to je samo šala, jer je Joe odradi dobar posao s slomljenim rebrom, zahvale svima koji su došli na akciju, te posebno Mihaeli, Josipi i Zlatku koji su se odazvali, iako nisu naši članovi.

 

ZlatkoEto dragi moji iduća je akcija 01.04. pa probajte to staviti u svoje planove,
a ako ne možete doći, uvijek je donacija u materijalu moguća ...

Piše: Edo Lješćanin